Bierzmowanie w Zakładzie Poprawczym i Schronisku dla Nieletnich

w Pszczynie 2015

Dnia 7 maja 2015 roku o godzinie 16.00 w Zakładzie Poprawczym i Schronisku dla Nieletnich w Pszczynie miała miejsce uroczystość bierzmowania nieletnich. Sakramentu bierzmowania udzielił Ksiądz Arcybiskup Metropolita Katowicki Wiktor Skworc.

Po rocznym przygotowaniu, mającym miejsce w Kaplicy Zakładu Poprawczego pod wezwaniem św. Jana Bosko oraz w ramach lekcji religii, sakrament przyjęło 18 nieletnich.

W placówce gościliśmy rodziny bierzmowańców oraz świadków bierzmowania. W uroczystej Mszy św. udział wzięli dyrekcja i kierownictwo zakładu oraz pracownicy i wychowankowie placówki. Nad przebiegiem Mszy św. z udzielaniem sakramentu bierzmowania czuwał ks. Łukasz Dziura – Kapelan Metropolity Katowickiego. Mszę św. uświetnił chór „Semper Communio" z Goczałkowic pod batutą Pani Edyty Wrony.

Po zakończonej Mszy św. Ksiądz Arcybiskup wręczył bierzmowanej młodzieży pamiątkowe książki i krzyże. Następnie Goście Placówki spotkali się z dyrekcją, wychowawcami i wychowankami. Wszyscy, którzy przyjęli sakrament bierzmowania cieszyli się wspólnie spędzonymi chwilami w towarzystwie najbliższych.