W piątkowy wieczór 18 grudnia 2015 roku w Zakładzie Poprawczym i Schronisku dla Nieletnich w Pszczynie miało miejsce spotkanie opłatkowe z udziałem wychowanków, pracowników palcówki, a także seniorów – emerytowanych pracowników oraz zaproszonych gości.W przemówieniu rozpoczynającym spotkanie dyrektor Andrzej Kegel powitał wszystkich, a także wyraził życzenie, aby wychowankowie, dzieląc się z dobrem z innymi, odzyskali umiejętność uczciwego życia.

Nasi podopieczni wraz z wychowawcami, na tle pięknej okolicznościowej scenografii przedstawili krótką, wprowadzającą w klimat Świąt inscenizację. Obecny na spotkaniu ks. biskup Adam Wodarczyk, odwołując się do treści „Opowieści Wigilijnej” Karola Dickensa poruszył serca zebranych szeregiem refleksji związanych z tajemnicą Bożego Narodzenia. Następnie głos zabrali nasi goście.

Po modlitwie z błogosławieństwem opłatków uczestnicy złożyli sobie życzenia,
po czym zasiedli do wieczerzy wigilijnej. Spotkanie przebiegło w miłej, serdecznej atmosferze, a obecność wśród nas seniorów przypominała wigilię w tradycyjnej, wielopokoleniowej rodzinie.