Bierzmowanie w Zakładzie Poprawczym

i Schronisku dla Nieletnich w Pszczynie - Łące 2016

Dnia 6 maja 2016 roku o godzinie 16:00 w Zakładzie Poprawczym i Schronisku dla Nieletnich w Pszczynie miała miejsce uroczystość bierzmowania nieletnich. Sakramentu Bierzmowania udzielił delegat Księdza Arcybiskupa Metropolity Katowickiego Wiktora Skworca – ks. dr Łukasz Gaweł.

Po rocznym przygotowaniu, mającym miejsce w Kaplicy Zakładu Poprawczego pod wezwaniem św. Jana Bosko oraz w ramach lekcji religii, sakrament przyjęło 16 nieletnich. Młodzież, pod kierownictwem wychowawców, przygotowała ciekawą dekorację nawiązującą do trwającego w Kościele Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia.

W placówce gościliśmy rodziny bierzmowańców oraz świadków bierzmowania. W uroczystej Mszy św. udział wzięli dyrekcja i kierownictwo zakładu oraz pracownicy i wychowankowie placówki. Mszę św. z udzieleniem sakramentu bierzmowania uświetnił chór „Semper Communio" z Goczałkowic pod batutą Pani Edyty Wrony.

W odpowiedniej chwili Dyrektor Pan Andrzej Kegel podziękował wszystkim i wręczył pamiątki z pobytu w naszej placówce.

Po zakończonej Mszy św. Ksiądz Łukasz wręczył bierzmowanej młodzieży pamiątkowe książki i krzyże. Następnie Goście Placówki spotkali się z dyrekcją, wychowawcami i wychowankami. Wszyscy, którzy przyjęli sakrament Bierzmowania z zadowoleniem i satysfakcją rozeszli się, by jeszcze przez chwilę dzielić się radością z najbliższymi.

ks. Jarosław Oleś