Bierzmowanie w Zakładzie Poprawczym i Schronisku dla Nieletnich
w Pszczynie 2017

Dnia 16 maja 2017 roku o godzinie 16.00 w Zakładzie Poprawczym i Schronisku dla Nieletnich w Pszczynie miała miejsce uroczystość bierzmowania nieletnich. Sakramentu bierzmowania udzielił delegat Księdza Arcybiskupa Metropolity Katowickiego Wiktora Skworca – ks. kanonik Łukasz Gaweł.

Po rocznym przygotowaniu, mającym miejsce w Kaplicy Zakładu Poprawczego pod wezwaniem św. Jana Bosko oraz w ramach lekcji religii, sakrament przyjęło 10 nieletnich. Młodzież, pod kierownictwem wychowawców, przygotowała ciekawą dekorację nawiązującą do Programu Duszpasterskiego Kościoła Katolickiego w Polsce na rok 2016/2017 pod hasłem „Idźcie i głoście”.

W placówce gościliśmy rodziny bierzmowańców oraz świadków bierzmowania. W uroczystej Mszy św. udział wzięli dyrekcja i kierownictwo zakładu oraz pracownicy i wychowankowie placówki. Mszę św. z udzieleniem sakramentu bierzmowania uświetnił chór „Semper Communio" z Goczałkowic pod batutą Pani Edyty Wrony.

W odpowiedniej chwili Dyrektor Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Pszczynie Pan Andrzej Kegel podziękował wszystkim i wręczył pamiątki z pobytu w naszej placówce.

Po zakończonej Mszy św. Ksiądz Łukasz wręczył bierzmowanej młodzieży pamiątkowe książki i krzyże. Następnie Goście Placówki mieli możliwość spotkania się z dyrekcją, wychowawcami i wychowankami. Wszyscy, którzy przyjęli sakrament bierzmowania z zadowoleniem i satysfakcją rozeszli się, by jeszcze przez chwilę dzielić się radością z najbliższymi.

Ks. Kapelan Jarosław Oleś