Na początku roku szkolnego 2015/2016 r. została wznowiona działalność koła sportów wodnych. Zostało ono reaktywowane przez Macieja Pazia oraz Marka Wronę.

W połowie września 2015 roku przeprowadziliśmy nabór do naszej sekcji. Zainteresowanych na początku było 36 wychowanków  ZPiSdN.

Na przełomie jesienno - zimowym na terenie placówki odbywały się spotkania organizacyjne oraz szkoleniowe, które dotyczyły teorii żeglowania.

Wiosną 2016 wraz z młodzieżą kilkakrotnie prowadziliśmy zajęcia teoretyczne jak i praktyczne  w ośrodku MORiS w Łące oraz ruszyliśmy z przygotowaniami do rejsu po jeziorach mazurskich.

Podczas każdorazowych zajęć kładliśmy przede wszystkim nacisk na bezpieczeństwo, które było dla nas jako opiekunów najważniejszym priorytetem. Młodzież systematycznie była zapoznawana z zasadami BHP jakie obowiązują podczas żeglugi morskiej jaki i lądowej oraz zapoznawali się z etyką żeglarską.

Głównym celem działalności naszej sekcji na rok szkolny 2015/2016 było przygotowanie wychowanków  do  rejsu, który odbył się  09-16 czerwca. Trasa żeglugi obejmowała  między innymi jeziora Niegocin, Kisajno, Boczne, Mikołajskie, Jagodne, Tałty, Bełdany, Guzianka Mała oraz Śniardwy.

Przygotowania do rejsu